Muzyka

Obok historii, filmów i moich snów, muzyka jest moją inspiracją. To dzięki niej potrafię coś wymyślić i napisać to. Do tych szczególnych dołączam opisy, dlaczego właśnie one. Z czasem pewnie będzie ich więcej.

1. Within Temptation - The Swan Song - pierwsza i chyba najważniejsza dla mnie piosenka. Taka naturalna, prawdziwa. Kojarzy mi się ze sceną z "Insygnii Śmierci", gdy Harry używa kamienia wskrzeszenia. Poza tym jest moją kołysanką. Nie usnę jeśli nie zaśpiewam jej sobie przed snem.

2. Within Temptation - Overcome - dosyć wymowne "przetrwam". Ten utwór jest dla mnie o tyle ważny, że pomaga mi się podnieść w najgorszych chwilach życia. Dlatego utożsamiam go z postacią Jane, której przypisuję własne cechy charakteru.

3. Rage Against The Machine - Killing In The Name - zrób co ci każą, nie pytaj o powód, nie myśl o konsekwencjach. Jakie to podobne do wojny. Każą - zabij. Nie pytaj.

4. Kazik - Polska - jaki by ten nasz kraj nie był, jest dla mnie ważny. Tu się urodziłam, mieszkam i czuję się Polką. A poza tym lubię Kazika.

5. Les Miserables - Do you hear the people sing? - nie mogłam tego nie dać. Jestem zakochana w tym musicalu.

6. Les Miserables - Red and Black -  j.w.


Utwory z rozdziałów.

Rozdział 8. 

4 komentarze:

 1. Within Temptation!!! ♥
  Jeżeli gustujesz w metalu symfonicznym, to polecam Ci jeszcze zespół Epica †
  Simone Simons ma cudowny głos, a teksty ich piosenek są naprawdę cudowne. Może lepiej odeślę do linku...
  http://www.youtube.com/watch?v=eNGzltK_tlc
  A coś mniej znanego to na blogu w odtwarzaczu muzyki mam 2 całe albumy ich autorstwa: "Phantom Agony" i "The Divine Conspiracy".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam Epicę. Mają w sobie coś takiego, że nie mogłabym ich nie kochać.
   Przesłucham na pewno te dwa albumy. Możliwe, że je znam. Niestety nie mam pamięci do tytułów. :c

   Usuń
  2. No to nie mogę uwierzyć, bo spotkałam normalnego człowieka na blogsferze :') Tak rzadko mi się to zdarza...

   Usuń
  3. Znam to. Poza blogosferą ciężko mi nawet kogoś takiego znaleźć. Dlatego tak bardzo cię ucieszyłam, gdy trafiłam do ciebie. I jeszcze ta "Biblia Szatana". ;)

   Usuń